לקוח: משרד השיכון והבינוי

בניין ציבורי, בית הכנסת. בתי הכנסת המתוכננים עבור שכונת גדיד ושכונת גן אור הם בראש ובראשונה מבנים המשמשים כמקומות של קודש: תפילה, עלייה לתורה וקיום חגים ומועדים. כמו כן המקומות משמשים ללימוד תורה וגמרא בימי חול. תפקיד נוסף של בתי הכנסת הללו הוא להיות מוקד הזדהות ושייכות של התושב לקהילתו למקום מגוריו.השטח הכולל של המתחם כ - 1600 מ"ר.
בית הכנסת המתוכנן עבור שכונת גדיד מכיל מקום ל200 מתפללים ולכ – 50 מתפללות בעזרת נשים המוגבהת מהאולם כאשר ניגשים אליה ברמפה מחלל הכניסה. המבנה שיבנה בשטח כולל של 400 מ"ר יכיל אולם תפילה, ח' לימוד כחלק מהאולם מיועד לכ- 15 איש.. מטבחון, שירותים ומרחב מוגן.
הבנין עומד במרכז מתחם כאשר לחזית הגן המתוכנן מדרום פונה פרגולה, אשר דרכה גם נכנסים לתוך המבואה. המבואה המהווה קופסת זכוכית שקופה אל החוץ אך גם שקופה אל אולם התפילה ובעצם מתווכת ביניהם. ממבואה זו פונים גם לחללי השירות של הבנין וכאמור לעזרת הנשים.
אולם התפילה הוא לב הבניין. מקום שבו אווירת הקדושה נוצרת ע"י חדירה מבוקרת של קרני האור פנימה. מצד אחד קיים קיר מונומנטלי מבפנים ומבחוץ , המחורר בשניים עשר פתחים לזכר שבטי ישראל. ומצד שני קיר מקומר התוחם את האולם ומוביל אל חזיתו. הרקע של ארון הקודש הוא גן סגור המהווה מסגרת של אור וטבע לארון הקודש העומד באובייקט מרכזי בחלל.
באופן זה הבנין מתכנס בתוך עצמו באופן מדורג מהפנים אל החוץ ובמקום הפנימי והקדוש ביותר יש מבט החוצה, אל מעשה הבריאה, אל הטבע ואל האור.

חזרה >