לקוח: משרד השיכון והבינוי

בניין ציבורי, בית הכנסת. בתי הכנסת המתוכננים עבור שכונת גדיד ושכונת גן אור הם בראש ובראשונה מבנים המשמשים כמקומות של קודש: תפילה, עלייה לתורה וקיום חגים ומועדים. כמו כן המקומות משמשים ללימוד תורה וגמרא בימי חול. תפקיד נוסף של בתי הכנסת הללו הוא להיות מוקד הזדהות ושייכות של התושב לקהילתו למקום מגוריו. השטח הכולל של המתחם כ - 1600 מ"ר.
בית כנסת גדיד
בית הכנסת המתוכנן עבור שכונת גדיד מכיל מקום ל200 מתפללים ולכ – 50 מתפללות בעזרת נשים שתבנה במפלס עליון של אולם התפילה (בשלב ב' של הבניה). המבנה שיבנה בשטח כולל של 400 מ"ר יכיל אולם תפילה, ח' לימוד כחלק מהאולם מיועד לכ- 15 איש.. מטבחון, שירותים ומרחב מוגן.
אך בית הכנסת הוא בעצם מתחם הכולל חללים מקורים חיצוניים המפרידים בינו לבין הרחוב. כך רחבת הכניסה המקורה בחלקה בפרגולה, המובילה את המתפלל מהחוץ אל פנים הבנין, מהחול אל הקודש ומהרעש של היום יום אל השקט של ההתייחדות עם הבורא.
אולם התפילה הוא לב הבניין. מקום שבו אוירת הקדושה נוצרת ע"י חדירה מבוקרת של קרני האור פנימה. מצד אחד קיים קיר מונומנטלי מבפנים ומבחוץ, המחורר בשניים עשר פתחים לזכר שבטי ישראל. ומצד שני קיר מקומר החובק את החלל מואר ע"י תאורה עילית הבאה מהגג. בין שני הקירות המנוגדים עומד ארון הקודש כציר המעגן את החלל ומאפשר לו יציבות. מוקד של חוזק מוקד של קדושה.

חזרה >